Kolegium

Prezesów

Rozwój zielonej infrastruktury

poprzez wsparcie ogrodów działkowych

RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY

"ROD MAKRUM"

26 września 2022

III miejsce w Polsce i kolejne 7000 zł dla ROD Makrum

     24 wrześnie 2022 r. w Warszawie odbyły się Krajowe Dni Działkowca na których ROD Makrum reprezentowali v-ce prezes Marcin Gąbka oraz członek zarządu Ryszard Kowalski; Zarząd Okręgu bydgoskiego natomiast pani prezes Barbara Kokot oraz v-ce prezes Lech Studziński. Rozstrzygnięte zostały konkursy: Wielki Konkurs dla uczczenia Jubieluszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców w 2022 r., Najpiękniejsza Działka Roku 2022. Wręczone zostały także medale Bene Meritum z okazji 40-lecia PZD dla zasłużonych działaczy związku, złote odznaki Zasłużonego działkowca oraz Za Zasługi dla PZD. 

      

     Na Dni Działkowca zabraliśmy także pięknie udekorowany kosz dożynkowy, który został przygotowany przez panią Marzenę Furgał. Dziękujemy bardzo za aktywność i włożoną pracę.  

          

       Z inicjatywy Marcina Gąbki wraz z pomocą pani prezes Agnieszki Chudzińskiej oraz Hanny i Jarosława Ostrowskich przygotowany został dokument dotyczący konkursu. "Wielki Konkurs dla uczczenia jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców w 2022 roku" przeznaczony był dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych PZD WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ POD WZGLĘDEM ROZWOJU, ZAGOSPODAROWANIA, AKTYWNOŚCI ORAZ ZARZĄDZANIA PRZYSTAJĄCYMI DO POTRZEB OGRODU I WSPÓŁCZESNYCH CZASÓW.

     

     Nasz ogród zdobył I miejsce w Okręgu bydgoskim (z 200 ROD) i został zakwalifikowany do Krajowej Komisji Konkursowej, gdzie zdobyliśmy III miejsce w Polsce (z ok. 4500 ROD). W nagodę otrzymaliśmy puchar okolicznościowy, dyplom, tytuł "ROD 40-lecia Polskiego Związku Działkowców" oraz 7000 zł dla ogrodu, które odebraliśmy z rąk prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. To kolejne udane zdobycie funduszy zewnętrznych, które będą przeznaczone na dalszy rozwój ogrodu. Niezmiernie cieszymy się z tak wielkiego docenienia naszej pracy i wkładu w rozwój ogrodu i to w zaledwie 3 lata od wybrania nowego zarządu.

     

     

Do pobrania: