Kolegium

Prezesów

Rozwój zielonej infrastruktury

poprzez wsparcie ogrodów działkowych

RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY

"ROD MAKRUM"

29 sierpnia 2023

Dzień Działkowca - 26 sierpnia 2023 r.

     26 sierpnia 2023 r. odbył się Dzień Działkowca. O godz. 11 prezes zarządu Agnieszka Chudzińska powitała przedstawicieli kolegium prezesów rejonu bydgoszcz-wschód, wszystkich przybyłych działkowców, ich rodziny oraz sympatyków ogrodu.

     W skrócie przedstawiła obecną działalność zarządu. Z przyjemnością poinformowała o zakończenu prac związanych z terenem placu zabaw, włączając w to parking oraz wybudowaną wiatę śmietnikową. Zakomunikowała także o zakończeniu remontu świetlicy, możliwości udostępnienia dla działkowców i o dalszych planach rozwoju.

     Następnie głos zabrał v-ce prezes zarządu Marcin Gąbka. Z radością przedstawił wykonanie inwestycji z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczącego wykonania podbudowy i wylania asfaltu na częsci drogi prowadzącej do bramy nr 4. Wnioskowana i usyskana w ten sposób kwota to  niemal 87 000 zł. Przypomniał także, że to już trzecia z kolei inwestycja sfinanowana w całości z budżetu Miasta Bydgoszczy. Zachęcał także do dalszego, aktywnego pozyskiwania głosów, za które z góry wszystkim podziękował.

  

Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą działkę w ROD Makrum w kategoriach: działka rekreacyjna oraz działka rekreacyjno-warzywna.

Konkurs na najpiękniejszą działkę w ROD Makrum w 2023 r. w kategorii działka rekreacyjna:

I miejsce - Janusz Kuźmikowski dz. nr 50

II miejsce - Marcin Wojtkowski dz. nr 105

III miejsce - Magdalena Bleja dz. nr 45

Wyróżnienie - Barbara Malec dz. nr 38

Wyróżnienie - Mirosława Kubas dz. nr 76

Wyróżnienie - Danuta Leoniak dz. nr 124

Wyróżnienie - Teresa Karasińska dz. nr 113

 

    

Konkurs na najpiękniejszą działkę w ROD Makrum w 2023 r. w kategorii działka rekreacyjno-warzywna:

I miejsce - Wiesława i Roman Wyrwa dz. nr 116

I miejsce - Michał Szeliga dz. nr 118

Wyróżnienie - Adam Grzankowski dz. nr 93

Wyróżnienie - Krzysztof Zauter dz. nr 133

Wyróżnienie - Maria Stempniewska dz. nr 149

  

Po części oficjalnej była serwowana grochówka na świetlicy.

      

Czas umilały animatorki licznymi zabawami i konkursami. Były bańki mydlane, konkursy plastyczne, tatuaże, wata cukrowa, popkorn, dmuchana zjeżdżalnia, zdjęcia z maskotką, dart, fotobudka.

    

    

     

Festyn zakończył się o godz. 14, natomiast od godz 19 do późnych godzin nocnych działkowcy bawili się przy muzyce na żywo na wieczorku tanecznym w świetlicy.