Kolegium

Prezesów

Rozwój zielonej infrastruktury

poprzez wsparcie ogrodów działkowych

RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY

"ROD MAKRUM"

29 marca 2023

Uruchomienie latarni na drodze dojazdowej do bramy nr 4 zrealizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

     Uruchomione zostały latarnie oświetlające uliczkę dojazdową do bramy nr 4 wraz z utwardzonym parkingiem. Projekt złożony przez zarząd ROD Makrum na wiosnę 2021 r., został pozytywnie rozpatrzony. Starania zarządu w pozyskiwaniu cennych głosów przyniosły sukces i projekt realizowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego został przegłosowany i wdrożony do realizacji. Kwota przeznaczona na projekt to ponad 81 000 zł i całkowicie finansowana z budżetu Miasta Bydgoszczy. Po wyłonieniu firmy wykonawczej z przetargu, jesienią 2022 r. nastąpiła budowa 6 nowoczesnych, ledowych, energooszczędnych lamp.

     Po wszelkich odbiorach technicznych, wybudowaniu przyłącza oraz podpisaniu umowy sprzedażowej oraz dystrybucji energii z Enea Operatorem zostało uruchomione jakże ważne i wyczekiwane oświetlenie. Pozwoli ono na bezpieczne korzystanie z parkingu (wybudowanego z wcześniejszej edycji programu BBO) oraz dojście i dojazd działkowców do ul Inwalidów.

  

  

 

http://pzd.pl/artykuly/27414/111/Inwestycja-w-ROD-Makrum-w-Bydgoszczy-zrealizowana-z-Bydgoskiego-Budzetu-Obywatelskiego.html