Kolegium

Prezesów

Rozwój zielonej infrastruktury

poprzez wsparcie ogrodów działkowych

RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY

"ROD MAKRUM"

25 maja 2023

Projekt unijny "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych" - rozliczony w całości

     Informujemy, że dnia 22 maja 2023 r. wpłynął do nas dokument z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potwierdzający całkowite rozlicznie projektu "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych" - Rewitalizacja terenu wspólnego w ROD Makrum. 

  

     Całość kwoty objęta grantem w wysokości 100 000 zł została w pełni rozliczona, potrzebne sprawozdania z każdego zadania poprawnie złożone i oficjalnie projekt został zakończony. Teraz wspólnie musimy dbać o infrastrukturę oraz nasadzenia na placu zabaw, aby nam wszystkim służyły jak najdłużej. Jesteśmy zobligowani do utrzymania tego projektu w niezmienionej formie przez 5 lat. Mamy nadzieję, że tak odnowiony teren będzie służył i uprzyjemniał czas spędzony na działce. 

 

     Cały projekt trwał niemal przez rok: od czerwca 2022 r. do maja 2023 r. Przeszliśmy trudną drogę - od napisania wniosku, niezliczoną ilość złożonych korekt do dokumentacji, setki stron wymaganych dokumentów, kilka wizyt osobistych w oddziale ARiMR w Toruniu włączając w to wizytę monitorującą (kontrolną) z głównym Oddziałem ARiMR z Warszawy, aż wreszcie do upragnionego i tak wyczekiwanego dokumentu potwierdzającego poprawne zakończenie i rozliczenie projektu.